Wydrukuj tę stronę

Festiwal „Zaśpiewać na barykadzie wolności”
Festiwal piosenek Przemysława Gintrowskiego do wierszy Zbigniewa Herberta, organizowany przez Fundację im. Zbigniewa Herberta i Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie, jest skierowany do młodych ludzi. Pragniemy, aby stał się okazją do szeroko rozumianego SPOTKANIA z twórczością Zbigniewa Herberta i Przemysława Gintrowskiego.

 

Aktualizacja (21.10.2016 r.): Termin składania złoszeń został przedłużony do dnia 30 października do godz. 23:59. Więcej o zmianie: WWW

 

Wydaje nam się, że w świecie zagubienia, niepewności potrzebny jest azymut. Takim azymutem może być twórczość obu artystów: ukształtowała już kilka pokoleń, była inspiracją w aktywnym poszukiwaniu dróg do wolności. Zasady, którymi kierował się bohater poezji Zbigniewa Herberta - Pan Cogito - wydają się również dziś dobrą wskazówką.

 

Festiwal to również okazja do spotkania z wybitnymi muzykami – członkami jury. Dzięki zorganizowanym przez nas warsztatom wokalno-instrumentalnym młodzi ludzie będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z życzliwym spojrzeniem i radą profesjonalistów, co - mamy nadzieję - stanie się motywacją i inspiracją do dalszych poszukiwań i działań artystycznych.

 

Ponadto Festiwal stworzy młodym wykonawcom okazję do pokazania swej twórczości publiczności, a ich artystyczna interpretacja zostanie utrwalona na płycie nagranej w profesjonalnych warunkach, co pozwoli na dotarcie do szerszego audytorium.

 

Do udziału w Festiwalu zapraszamy uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych: gimnazjów, techników i liceów, szkół zawodowych – zarówno solistów, jak i zespoły (nie większe niż 9 wykonawców).

 

Dla laureatów Festiwal, oprócz możliwości nagrania prezentowanych przez nich utworów, przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 

Honorowy patronat nad Festiwalem objęły Pani Katarzyna Herbert i Pani Agnieszka Gintrowska.

 

Patronat medialny: Polskie Radio

 

Więcej informacji na www.festiwalherbertgintrowski.pl

 

Harmonogram festiwalu

 

I ETAP ELIMINACJE FESTIWALOWE 19 września – 23 października 2016 (do godz. 23:59)

 

Eliminacje festiwalowe przeprowadzone zostaną na podstawie przesłanych drogą elektroniczną nagrań demo (w formacie MP3 i WAVE do 25 MB) dwóch piosenek do wierszy Zbigniewa Herberta, w tym co najmniej jednej z muzyką Przemysława Gintrowskiego. Druga piosenka może być kompozycją uczestnika Festiwalu do wybranego wiersza Herberta.

Uczestnicy Festiwalu będą oceniani w dwóch oddzielnych kategoriach wiekowych: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Uwaga: Nie można zgłaszać i prezentować utworów zawierających muzykę z półplaybacku, do eliminacji zakwalifikowane będą wyłącznie utwory wykonane samodzielnie przez uczestników Festiwalu.

 

Wyniki I etapu zostaną podane do wiadomości najpóźniej 7 listopada 2016.

 

II ETAP: PRZESŁUCHANIA FESTIWALOWE 18-19 listopada 2016 w Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie

 

Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do II Etapu Festiwalu zostaną zaproszeni do Warszawy. Organizatorzy zapewniają nocleg w warunkach szkolnych oraz wyżywienie.

Uczestnicy Festiwalu zakwalifikowani do II Etapu będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach wokalno-instrumentalnych prowadzonych przez profesjonalistów, wybranych członków jury i muzyków; warsztaty odbędą się 18 listopada 2016, w godzinach 17.00 -20:00 w Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie.

Przesłuchania festiwalowe rozpoczną się 19 listopada, od godziny 11.00, w Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie.

 

Koncert finałowy 19 listopada 2016, o godzinie 19:00

 

z udziałem nagrodzonych wykonawców i występem p. Antoniny Krzysztoń z zespołem, w auli Szkoły Przymierza Rodzin. Koncert będzie otwarty dla publiczności.

 

Pliki do pobrania

 

Regulamin festiwalu (21.10.2016 r.): DOC